Zalety

Zobacz ile zalet ma DaDesktop

Wirtualne pulpity do pracy i nauki

Chmurowa platforma DaDesktop dostępna z rozproszonych, fizycznych lokalizacji umożliwia prowadzenie w pełni interaktywnych szkoleń zdalnych i zapewnia wygodę jak w pracy stacjonarnej. To znacznie więcej niż tylko udostępnianie swojego ekranu innym uczestnikom!

 

Łącząc się z wirtualnymi pulpitami z dowolnego komputera, laptopa lub innego urządzenia uczestnik uzyskuje dostęp do rewolucyjnych rozwiązań. Przenosi się w wirtualny wymiar, gdzie odległość i miejsce nie mają znaczenia, ale każda operacja przebiega tak samo jak w świecie realnym. Jednocześnie obserwuje działania na pulpicie trenera, i wykonuje ćwiczenia na w pełni przygotowanym, indywidualnym własnym pulpicie Trener natomiast ma możliwość stałego monitorowania postępów pracy uczestników i ingerencji w ich pulpity kiedy zajdzie potrzeba wsparcia.

 

Uczestnicy korzystają z obecności trenera tak, jak w sali szkoleniowej. W każdej chwili mogą skontaktować się z trenerem poprzez kanał audio – video lub dyskretnie poprzez czat.


Nagrywanie sesji nie tylko dokumentuje przebieg szkolenia. Funkcja time shift umożliwia ponowne odtworzenie fragmentu wypowiedzi trenera w celu lepszego zrozumienia lub powtórzenia polecenia.

 

Szkolenia zdalne z wykorzystaniem platformy DaDesktop to znacznie więcej niż nudne webinary online. To wcześniej przygotowane i w pełni interaktywne środowisko szkoleniowe, aktywne wykonywanie ćwiczeń, a nie tylko bierne przyglądanie się prezentacji trenera.

Dostępne z każdego miejsca na świecie

Nie istnieją ograniczenia czasu ani miejsca. Używasz gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz.

Serwery obsługujące DaDesktop znajdują się w najdalszych zakątkach świata. Dlatego nie ma znaczenia czy trener znajduje się fizycznie daleko od lokalizacji, w której znajdują się rzeczywiście uczestnicy. Nawet jeśli każdy z nich łączy się z innego kontynentu, DaDesktop obsługuje te połączenia bez problemów. Przygotuj sobie kawę lub herbatę, usiądź wygodnie w zacisznym miejscu i bądź gotowy na nowy wymiar doświadczania szkoleń.

Idealne rozwiązanie dla firm, szkół i uczelni

Wszędzie tam, gdzie pracują zespoły, wirtualne środowisko DaDesktop ułatwia pracę, komunikację i prezentację treści w czasie rzeczywistym.

Praca zdalna dużego zespołu to prawdziwe wyzwanie. Ale z DaDesktop to proste. Instalacja środowiska na kilkudziesięciu wirtualnych pulpitach trwa raptem kilka sekund. Administrator zachowuje pełną kontrolę nad licencjami, przebiegiem pracy i procesów biznesowych.

Organizacja zdalnych zajęć na uczelni pociąga za sobą problem sprzętu jakim dysponują studenci,  a także jednolitego środowiska i oprogramowania. Wirtualna pracownia komputerowa oparta na pulpitach DaDesktop jest wolna od tych niedogodności. Tu wszyscy dysponują identycznymi zasobami i co ważne – dokładnie takimi jakie są wymagane. Łącząc się ze zwykłego biurowego laptopa można korzystać z zaawansowanych parametrów technicznych wirtualnego pulpitu 

Nowoczesna platforma

Unikalne rozwiązania technologiczne ułatwiają ludziom codzienną pracę i naukę.

 

Cokolwiek mogłoby usprawnić pracę jest już zawarte w DaDesktop. Zaawansowana wirtualizacja, szybka komunikacja, a nawet uczenie maszynowe. Tu technologia pracuje w służbie człowiekowi i czuje się to w każdym momencie korzystania z  DaDesktop. Pomimo zastosowania skomplikowanych technologii obsługa wirtualnych pulpitów jest intuicyjna i prosta. Nie ma tu niepotrzebnych fajerwerków. Jest tylko wygodna i łatwa w obsłudze platforma, posiadająca jednocześnie wszystkie wymagane funkcjonalności.To aplikacja dla każdego – nie wymaga nauki obsługi. Wystarczy włączyć i rozpocząć pracę. 

Łatwa i szybka konfiguracja

DaDesktop jest spełnieniem marzeń każdego administratora. Konfiguracja wielu wirtualnych pulpitów zajmuje tylko kilka sekund.

 

Administrowanie rozbudowanym parkiem maszyn zawsze jest kłopotliwe. Każdy admin zna te zwroty na pamięć: „komputer się zawiesił”, „aplikacja nie działa”, „brak połączenia”. W DaDesktop znikają wszystkie koszmary administratora. Za pomocą jednego przycisku może zresetować maszynę uczestnika lub zapisać jej obraz i przywrócić go w odpowiednim czasie. Dodajmy, że bardzo krótkim. Zwykle liczonym w sekundach.

Nie wymaga dodatkowego oprogramowania

Aby uzyskać dostęp do wirtualnych desktopów wystarczy przeglądarka internetowa.

 

Połączenie z platformą DaDesktop jest banalnie proste. Wystarczy wkleić w pasek przeglądarki odpowiedni link i po zalogowaniu natychmiast uzyskać dostęp do wirtualnych pulpitów i przygotowanego środowiska do pracy lub nauki. Nie ma potrzeby instalowania na komputerze jakiegokolwiek innego oprogramowania. To tak, jakby każdy uczestnik otrzymał na czas zajęć otrzymał w pełni skonfigurowany komputer szkoleniowy. Nawet jeśli w trakcie coś pójdzie nie tak, szybko można przywrócić początkową wersję pulpitu korzystając z obrazu podstawowego.

Zwykły sprzęt, niezwykłe możliwości

Nie musisz mieć superkomputera, wystarczy zwykły laptop, aby korzystać z zasobów szybkich i mocnych maszyn wirtualnych.

 

Wirtualne pulpity są bardzo elastyczne. Pracują w systemie Linux (Debian, Ubuntu, Centos) lub Windows 10. Ich parametry można dowolnie konfigurować osiągając pułap 16 rdzeni, 64 GB RAM i dowolnej przestrzeni dyskowej w zależności od potrzeb. W ten sposób dysponując najzwyklejszym laptopem o podstawowych parametrach korzystamy z wysokiej mocy obliczeniowej maszyny wirtualnej. To znakomite rozwiązanie do testowania aplikacji, zaawansowanych szkoleń lub projektów. Nie trzeba dbać o zakup i aktualizację fizycznego sprzętu skoro za pomocą jednego kliknięcie dostępne są pulpity o dowolnej konfiguracji.

Łatwa i intuicyjna obsługa

Zalety wirtualnego środowiska doceni każdy użytkownik. Wirtualne pulpity, training room, komunikator audio-video, chat – wszystko to jest w jednym miejscu.

Po zalogowaniu do Dadesktop widoczne są wszystkie funkcjonalności. Nie trzeba korzystać z wszystkich od razu. Połączenie z wirtualnym pulpitem odbywa się za pomocą jednego przycisku i zajmuje kilka sekund. Uruchomienie połączenia konferencyjnego przebiega równie szybko. Dołączenie do training room, w którym widoczne są pulpity wszystkich uczestników –  to także jeden klik. Dlatego platforma DaDesktop stworzona jest nie tylko  z myślą o osobach z zacięciem technicznym. Obsłużą ją  bez problemu także uczniowie rozpoczynający dopiero przygodę z komputerami.

Oszczędność i elastyczne podejście

Nie ponosisz kosztów sprzętu ani oprogramowania. Płacisz tylko za czas użytkowania. Wybierasz dokładnie taką konfigurację jakiej w danej chwili potrzebujesz – Windows lub Linux.

 

Z platformy DaDesktop można korzystać na wiele sposobów. Popularne jest korzystanie jedynie w czasie trwania szkolenia, w trakcie testowania rozwiązań lub dłuższego projektu. W zależności od potrzeb dostępne są abonamenty dzienne, miesięczne lub czasowe dopasowane do charakteru pracy. To oczywiste, że Inne podejście będzie miał trener przygotowujący pojedyncze szkolenie dla kilkuosobowej grupy, a inaczej wykorzysta je uczelnia podczas  codziennych zajęć zdalnych dla wielu grup studentów. Dadesktop jest na to gotowy. Sprosta także potrzebom agencji rekrutujących specjalistów IT na odległość, a także dużych korporacji prowadzących zdalnie szkolenia wewnętrzne lub realizujących projekty zdalne w dużych zespołach. Wszystko to dostępne jest w przystępnych planach zakupowych.

 

 

Klienci doceniają te zalety

Przewiń do góry